Mozaikou Íránu

Třetí knihou se konečně dostávám do milovaného Íránu!

Za posledních dvanáct let jsem v Íránu strávila dohromady víc než rok života a svoje zkušenosti jako průvodkyně, cestovatelky, novinářky i akademičky jsem dva roky zpracovávala do knihy, která vyšla díky nakladatelství Jota. Jota neváhala a knihu zpracovala nádherným způsobem. Zdobí ji přes šedesát fotek, které jsem na cestách nasbírala, obrázky, mapy, infoboxy, časová osa i cestovatelská doporučení (hodně jich je z mojí oblíbené kategorie - kde co sníst).

Knihu můžete koupit online i v knihkupectvích, nebo než se vyčerpají moje relativně skromné zásoby, třeba na některé z mých přednášek.

Dějiny v troskách

Roky práce na doktorské disertaci byly zúročeny a vyšly v podobě nádherné, tlusté knihy, na kterou jsem nesmírně hrdá! 

Čtení to není hezké a v žádném případě optimistické, ale slibuji, že je nesmírně zajímavé. O co jde?

Kulturní krajina Blízkého východu a severní Afriky se transformuje velmi rychle a velká část destrukcí není spjatá s přímou činností člověka, ale spíše s jeho nezájmem, zkombinovaným s přírodními podmínkami a dalšími faktory, zapříčiňujícími degradaci mnoha lokalit. Zájem práce leží v přímém negativním vlivu lidské činnosti na kulturní statky. Cílem této studie je analyzovat člověkem cíleně zapříčiněné důvody ztráty kulturních statků v regionu Blízkého východu a severní Afriky ve 21. století a určit faktory a strany, které přispívají k jeho destrukci, ale také ochraně.

Koupit knihu můžete tady na webu Vydavatelství UP

Děkuji za spolupráci a roky trpělivosti zaměstnancům Univerzity Palackého, kteří se mnou měli do činění.

Nechce se Vám číst dlouhá kniha plná poznámek pod čarou, ale téma vás zajímá? Můžete si pustit záznam rozhovoru se mnou na radiu Wave nebo pro Klub skeptiků Sysifos.

Saharské příběhy

KNIHA JE VYPRODANÁ! Děkuji všem za zájem. Možná ještě pár výtisků seženete v knihkupectvích, nebo za drobnou úplatu (100 Kč) můžu poslat v pdf verzi.  

Konečně!

Po letech práce vyšla moje první kniha. Saharské příběhy jsou sbírka veselých historek, netradičních zkušeností a zážitků, ale také informací a vědomostí nasbíraných na toulkách severem a západem Afriky.